Jest z nami ponad 12000 zadowolonych pacjentów

Systemy implantologiczne możemy podzielić na trzy podstawowe grupy:

1.Pierwszą z nich stanowią wiodące na rynku implantologicznym (Nobel Biocare, Biomet 3i)

2.Drugą grupę stanowią systemy implantologiczne, które tworzą własne produkty, komponenty ale są stosunkowo niewielkimi przedsiębiorstwami i grozi im wykupienie przez większe firmy (Neoss, Alpha Bio, Osstem)

3.Trzecia grupa wykorzystuje stare patenty firm z pierwszej grupy (w naszym gabinecie nie korzystamy z tej grupy systemów implantologicznych)

Systemy implantologiczne Biomet 3i, Nobel Biocare oraz Neoss posiadają w swojej ofercie możliwość wykonania łącznika indywidualnego, jednak Neoss nie wykonuje łączników cyrkoniowych. Pozostałe systemy wykorzystywane w naszym gabinecie oferuję tylko łączniki standardowe. Ponadto Nobel Biocare, Biomet 3i i Neoss posiadają specjalne komponenty, za pomocą których wykonuje się odbudowę na całkowitym bezzębiu, natomiast Alpha Bio i Osstem nie posiadają takich komponentów.
Systemy implantologiczne przez nas polecane należą do renomowanych firm, które posiadają wieloletnie doświadczenie oraz przeprowadzają dużą ilość testowych badań klinicznych, dlatego też najczęściej polecamy wykorzystanie implantów systemu Nobel Biocare oraz Biomet 3i. Wybór każdego z podanych dwóch systemów daje nam większą gwarancję na powodzenie zabiegu, co wiąże się z dłuższym okresem możliwości wymiany implantu bez dodatkowych opłat w przypadku, kiedy jest taka konieczność.

W naszym gabinecie proponujemy systemy implantologiczne firm:

Nobel Biocare

Firma posiada przedstawicielstwa w następujących krajach: Szwajcaria, Szwecja, Argentyna, Australia, Austria, Benelux, Brazylia, Kanada, Chile, Kolumbia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Honk-Kong, Indie, Włochy, Japonia, Litwa, Meksyk, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Południowa Afryka, Hiszpania, Szwajcaria, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone. Od ponad 40 lat firma Nobel Biocare realizuje swój cel, którym jest rozwiązywanie problemów dotyczących leczenia zębów. To już ponad 40 lat jak Prof. Brenemark zapoczątkował nowoczesną implantologię. W 1965 roku wszczepił implanty Brenemarka pierwszemu pacjentowi.W Polsce firma od początku istnienia skupia wokół siebie najlepszych specjalistów z dziedziny implantologii i protetyki, którzy prowadzą konsultacje i programy edukacyjne w oparciu o system Nobel. Firma ma swoje przedstawicielstwo w Polsce - Nobel Biocare Polska Sp. z o.o. Firma Nobel Biocare Polska Sp. z o.o. została zarejestrowana w 1995r. Pacjenci otrzymują 10 lat gwarancji na implanty Nobel Biocare i 5 lat gwarancji na korony i mosty Procera. Zapytajcie Państwo dentystę o kartę gwarancyjną Nobel Bicoare. Nobel Biocare jest firmą oferującą kompletne rozwiązania "od korzenia do zęba". Jest to ważne z uwagi na fakt, że coraz więcej lekarzy dentystów wykonuje zarówno zabiegi chirurgiczne jak i odbudowę protetyczną. Pozwala nam to zaopatrywać lekarzy dentystów we wszelkie produkty potrzebne do zaoferowania pacjentom idealnego uśmiechu. System implantologiczny Nobel Biocare prezentuje renomowana firma, która posiadaja wieloletnie doświadczenie oraz przeprowadza dużą ilość testowych badań klinicznych. Daje nam to większą gwarancję na powodzenie zabiegu, co wiąże się z dłuższym okresem możliwości wymiany komponentu bez dodatkowych opłat w przypadku, kiedy jest taka konieczność.

Biomet 3i

System Biomet 3i dostępny jest na całym świecie. Jest jednym z najbardziej renomowanych systemów implantologicznych na świecie, posiadającym wieloletnie doświadczenie dzięki przeprowadzeniu wielu badań klinicznych. Systemem BIOMET 3i pracuje ponad 500 gabinetów w Polsce, 100 gabinetów w Czechach i Słowacji, 50 gabinetów w Bułgarii. Firma BIOMET 3i została założona w 1987r przez periodontologa i inżyniera. Wierzyli oni, że pacjenci zasługują na lepiej dopasowane i bardziej estetyczne rozwiązania protetyczne, niż te proponowane przez dotychczas istniejące systemy implantologiczne. Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1997 r. Firma BIOMET 3i jest niekwestionowanym liderem na płaszczyźnie profesjonalnej edukacji, nieprzerwanie oferując szeroki wybór programów uwzględniających aktualne trendy, innowacyjne technologie i zaawansowane techniki, by osiągnąć zamierzone efekty w nowoczesnej implantologii. Aktualnie BIOMET 3i oferuje najobszerniejszą rodzinę implantów i komponentów protetycznych, uzupełnioną o poszerzającą się linię produktów regeneracyjnych. Jest pionierem w rozwoju implantologii sterowanej biologicznie, zdobywając ogólnoświatowe uznanie dzięki stworzonej w 1996r powierzchni trawionej.

Neoss

System Implantologiczny Neoss posiada swoją główną siedzibę w Wielkiej Brytanii, komponenty implantologiczne produkowane są w Szwecji natomiast protetyczne w Szwajcarii. Współpracuje z wieloma krajami na całym świecie, wśród których możemy wymienić Austrię, Niemcy, Włochy, Nową Zelandię, Szwecję, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Danię, Szwajcarię i Polskę.System Neoss nieustannie unowocześnia swoje produkty, aby leczenie stało się prostsze oraz efektywniejsze. Doświadczenia przeprowadzone w ciągu ostatnich 20 lat pozwoliły na rozwój możliwości systemu tak, aby wyprodukować komponenty o najwyższym standardzie pod względem jakości oraz sterylności.Implanty systemu Neoss zostały wykonane z tatanu o wysokiej jakości przy pomocy zaawansowanych dostępnych metod produkcyjnych. Implanty Neoss posiadają specjalną powierzchnię, dzięki której następuje sprawne gojenie i stymuluje integrację między koością a implantem, aby uzyskać silne, pewne oraz niezawodne rozwiązanie. Neoss Implant System jest efektem współpracy konstruktorów implantów oraz najlepszych specjalistów z dziedziny implantologii dentystycznej. Dzięki systemowi Neoss możemy zaoferować proste i wygodne rozwiązanie, z którego może skorzystać implantolog, chirurg oraz protetyk.Pragnieniem systemu Neoss zawsze był kontakt profesjonalnej stomatologii i pacjentów z tym systemem implantologicznym co zapewnia bezpieczeństwo o bezpiecznym leczeniu. Pomysłowość znajduje się na szczycie koncepcji, co pozwala pracować z różnego rodzaju wymiarami implantów z jednym zestawem instrumentów chirurgicznych oraz protetycznych.Ten wyjątkowy projekt leczenia implantologicznego pomoże skrócić czas zabiegu oraz utrzymać pozytywny rezultat zabiegu przez bardzo długi czas. Dzięki wysokiej skuteczności zabiegu oraz szerokiej palecie komponentów i narzędzi chirurgicznych implantolodzy mogą zaoferować pacjentom leczenie implantologiczne wyższej jakości i większej skuteczności.

Alpha Bio

Od czasu stworzenia systemu Alpha Bio minęło już ponad 20 lat. W tym czasie system stworzył szeroką paletę innowacyjnych produktów, przeznaczonych do dostarczania stomatologom komponentów w pełnym zakresie. Alpha Bio specjalizuje się w rozwoju oraz produkcji wielu zaawansowanych rozwiązań w stomatologii, skupionych na implantach i protetyce. System ten daje gwarancję na to, że jego produkty są optymalnie dopasowane do zmieniających się potrzeb stomatologów. Został on stworzony specjalnie dla zespołu zajmującego się eksperymentalnymi pracami badawczo-rozwojowymi z dziedziny stomatologii. Członkowie zespołu naukowego są zaangażowani w rozwój systemu dzięki nieustannym badaniom, czego rezultatem są powstałe metody zabiegów implantologicznych i protetycznych oraz ich produkty. System Alpha Bio posiada już dużą renomę. Ta Izraelska firma zdobyła zaufanie implantologów i jej produkty są szeroko wykorzystywane w wielu krajach między innymi dzięki rozszerzonej palecie implantów oraz komponentów implantologicznych dostosowywanych do potrzeb pacjenta. Firma Alpha Bio podjęła współpracę z Nobel Biocare, czego efektem było opracowanie i wprowadzenie na rynek serii implantów Nobel Activ.

Osstem

System implantologiczny OSSTEM pochodzi z Korei. Przyczynił się on do innowacyjnych zmian w dziedzinie stomatologii w tym kraju, podążając za szybkim rozwojem nauki i technologii na całym świecie. OSSTEM nieustannie unowocześnia własne produkty, jak również sprzęt, którym pracuje. Impalnty OSSTEM możemy zaliczyć do implantów wysokiej jakości dzięki dużej ilości przeprowadzonych zabiegów oraz stałej kontroli zastosowanych komponentów. System ten został uznany jako szósty na świecie pod względem wielkości firmy implantologicznej. Obecnie implanty OSSTEM są wykorzystywane w około 30 krajach na całym świecie, również w Polsce. Zostały one zaakceptowane przez FDA, CE i ISO w Stanach Zjednoczonych. System implantologiczny OSTEM jest założycielem organizacji AIC, której zadaniem jest systematyczne rozpowszechnianie wiedzy związanej z wykonywaniem zabiegów z wykorzystaniem implantów oraz nieustanna poprawa warunków towarzyszących zabiegom implantologicznym.

Każdy z systemów implantologicznych którym pracujemy, posiada szeroki wybór komponentów w zależności od tego, jaki kształt implantu, długość oraz średnica będą odpowiednie do przeprowadzenia zabiegu. Rodzaj implantu oraz jego wymiary są indywidualnie dobierane przez lekarza implantologa na podstawie warunków występujących w jamie ustnej pacjenta.

/Doświadczenie
Jestem właścicielem klinik Kordent. Nazywam się Marciniak, Jarek Marciniak. Swoją samodzielną pracę kliniczną z pacjentami rozpocząłem w 1994 od pracy na Akademii Medycznej i Kliniki Rządowej. Początek mojego zafascynowania implantami przypada na rok 1999 wtedy wszczepiłem swój pierwszy implant.
/Bezpieczeństwo
Dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziliśmy zaawansowany system mycia, czyszczenie i sterylizacji narzędzi. Są one moczone w silnych środkach dezynfekujących, następnie myte w wysokiej jakości myjce ultradźwiękowej, potem trafiają do myjni-dezynfekatora Getinge ( używanej na szpitalnych blokach operacyjnych ) i wreszcie po zapakowaniu w hermetyczne rękawy foliowe trafiają do nowoczesnego autoklawu próżniowego najwyższej klasy B.
/Mediraty
Mediraty Wychodzimy naprzeciw pacjentom, którzy chcieliby odbudować sobie uzębienie implantami jednak z powodów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić. Współpracujemy z systemem Medi raty by dać szansę naszym Pacjentom szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem.
Co o nas myślą nasi pacjenci
Po oddaniu mostu górnego na implantach i pozbyciu się protezy po raz pierwszy od kilkunastu lat poczułam smak truskawek. Dziękuję z pięknym uśmiechem.
Julianna F Zielonka

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Wiadomości

Kolejny mikroskop

W styczniu tego roku dokupiliśmy także drugi, precyzyjny mikroskop stomatologiczny firmy Alltion. W połączeniu z nowoczesnymi mikrosilnikami endodontycznym, endometrami, systemami do wypełnień kanałów gutaperką na gorąco, oraz diagnostyką tomografem komputerowym dają niespotykane możliwości leczenia kanałowego. W połączniu z umiejętnościami dr Rodak i dr Marczak stawiają nasz gabinet w pozycji lidera w naszym rejonie.