Jest z nami ponad 12000 zadowolonych pacjentów
Białe zęby są receptą na sukces...

Twoje oczy i zęby są najbardziej zauważaną częścią twojej twarzy. Każdy chciałby mieć lśniące, białe zęby zamiast matowych i żółtych.

Piękny uśmiech jest przyciągającym wzrok sygnałem pewności siebie, zdrowia i atrakcyjności człowieka. Zęby tracą swój blask przez spożywanie używek takich jak np. papierosy, kawa, herbata, czerwone wino, leki skutkują matowienie zębów powodując, że stają się one żółte.
Jeśli nie chcesz z tym żyć możesz wybrać zabieg wybielania.
Do niedawna wybielanie było zabiegiem czasochłonnym, trwającym od dwóch do kilku tygodni. Obecnie najnowsza technologia i profesjonalny zestaw do wybielania wyeliminowały ten problem i pozwoliły nam zaoferować najdelikatniejszą, najbezpieczniejszą i obecnie najszybszą drogę do olśniewającego nowego uśmiechu. Dzięki temu możesz znowu mieć białe zęby.
Jak to działa?

 

 

 1. Proces wybielania zaczyna się od przeglądu stanu uzębienia. Zęby wymagające leczenia muszą być wypełnione przed zabiegiem wybielania.
 2. Z pomocą kolornika określamy obecny kolor zębów.
 3. Nastepnie oczyszczamy zęby z płytki, kamienia i innych złogów.
 4. Dentysta aplikuje żel wybielający bezpośrednio na zęby.
 5. Żel jest usuwany i procedura taka jest powtarzana jeszcze dwa razy.
 6. Po trzeciej sesji zęby zostają wypłukane i porównujemy rezultat z wcześniej dobranym kolorem. Możemy podziwiać wspaniały wynik - różnicę „przed i po zabiegu”

Lśniące białe zęby i zadowolenie pacjenta jest naszym celem. Oferujemy najbezpieczniejszy, najszybszy i przynoszący najlepsze obecnie dostępne efekty zabieg wybielania. Zadowolenie naszych pacjentów zachwyconych swoim nowym wyglądem jest najlepszą oceną tej metody.

 

Czy wybielanie jest bezpieczne?

Wybielanie jest bezpieczne i bezbolesne. Nakładanie żelu odbywa się szybko i prosto. Uzupełnienia protetyczne i wypełnienia ulegają wpływom środka wybielającego.

 

Czy zabieg jest czasochłonny?

Absolutnie nie. W ciągu ok.1,5 godziny z prawdziwą przyjemnością przywrócimy Twoim zębom nowy blask i kolor.

 

Jakiego rezultatu należy oczekiwać?

Zabieg wybielania może przynieść polepszenie aż do 10 odcieni – więcej niż wystarczająco, aby rodzina i przyjaciele zauważyli twoje „nowe zęby”.

 

Czy wybielanie jest drogie?

Wybielanie prowadzone jest pod nadzorem twojego doświadczonego stomatologa. Koszt tego zabiegu, którego rezultatem są pięknie lśniące i białe zęby jest niższy, niż suma którą wydajesz w ciągu roku u fryzjera lub kosmetyczki.

 

Domowe wybielanie zębów

Domowe wybielanie zębów jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących metod ze wszystkich procedur wykorzystywanych w higienie jamy ustnej. Jaśniejszy uśmiech zapewnia większą pewność siebie ponadto sprawia, że pacjenci wyglądają młodziej, bez specjalnych wyrzeczeń. Wprowadzenie w 1989 roku techniki nocnego wybielania zębów rozpoczęło epokę powszechnego wybielania zębów przy użyciu nadtlenku karbamidu. Od tego czasu kilku producentów wprowadziło na rynek zestawy dla gabinetów stomatologicznych, zawierające żel wybielający i materiały do wykonania indywidualnej szyny nazębnej. W późniejszym okresie, dla uzyskania szybszego (choć niekoniecznie lepszego) efektu stosowano wyższe stężenia (aż do 22%).Po zastosowaniu środków wybielających aplikowanych na szynach nazębnych, powszechnie występuje nadwrażliwość zębów. Zjawisko to notuje się u od 10% do 65% wszystkich użytkowników. Kilka czynników ma wpływ na stopień nadwrażliwości zębów włączając w to: stężenie, czas i częstotliwość aplikacji. Nadwrażliwość zwykle ustępuje po zakończeniu leczenia, jednak w niektórych przypadkach utrzymuje się dłużej. Wiele nowych produktów skupia się na przyspieszaniu wyników i zmniejszaniu nadwrażliwości.

 

METODY WYBIELANIA

Wybielanie wewnętrzne: dotyczy zębów leczonych endodontycznie, w czasie którego materiał wybielający wkłada się do komory zęba w gabinecie na czas wizyty, lub na kilka dni. Wybielanie wewnętrzne stosuje się w przypadku zębów, które po leczeniu endodontycznym uległy przebarwieniu. Ciemne zabarwienie zębów martwych spowodowane jest produktami rozpadu, zwłaszcza resztek krwi, które pozostały w systemie kanałowym. W przypadku takich przebarwień należy ponownie otworzyć komorę zęba i wprowadzić do niej materiał wybielający.
Wybielanie zewnętrzne: w którym materiał wybielający nakłada się na powierzchnie korony zęba. Metodę tą można stosować w gabinecie lub w domu w formie nocnego wybielania nakładkowego. Dodatkowo można wybielić ząb od zewnątrz, ponieważ w przeciwieństwie do przebarwień obecnych w tkankach zewnętrznych, wybielanie wewnętrzne tylko w niewielkim stopniu zmienia kolor zęba.

Materiały stosowane do wybielania
Stosuje się preparaty na bazie:
nadtlenku wodoru, o wysokim stężeniu 35% w gabinecie wewnętrznie lub zewnętrznie nadtlenku karbamidu w stężeniu 10%, 15% w przypadku nocnego wybielania nakładkowego, oraz 35% w ramach wybielania zewnętrznego w gabinecie. Wybielające pasty do zębów są skuteczne w usuwaniu osadów, lecz nie zmieniają odcienia koloru zębów, nie są aktywnymi wybielaczami, lecz mogą podtrzymywać efekt wybielania.

 

 

 

Najczęściej pojawiające się pytania dotyczące wybielania zębów:

Jaka jest różnica pomiędzy ogólnie dostępnymi w sprzedaży produktami do wybielania zębów, a tymi, które oferują stomatolodzy?
Przed rozpoczęciem zabiegu wybielania pacjent powinien zostać dokładnie zbadany celem postawienia diagnozy wyjaśniającej przyczynę i stopień przebarwień zęba. Dlatego tylko lekarz stomatolog jest osobą kompetentną, aby wybrać odpowiednią metodę wybielania, bądź też z powodu przeciwwskazań zaniechać wybielania. Produkty do wybielania dostępne w sklepach kosmetycznych lub oferowane przez firmy wysyłkowe zawierają standardowe nakładki na zęby, które nie mogą być dobrze dopasowane do każdego rodzaju uzębienia. To oznacza, że istnieje realne ryzyko nierównomiernego efektu wybielania, podrażnienia dziąseł lub połknięcia dużych ilości żelu wybielającego. Niekontrolowane przez lekarza wybielanie może doprowadzić do uszkodzeń tkanek zęba.


Wskazania do wybielania
Wybielanie zewnętrzne jest możliwe w każdym przypadku, gdy mamy do czynienia ze zdrowym uzębieniem, niezależnie od liczby istniejących wypełnień. Wypełnienia, które początkowo oceniono na zbyt jasne lub zbyt ciemne można wymienić po zakończeniu wybielania, gdyż wypełnienia nie ulęgają wybieleniu.


Czy istnieją przeciwwskazania do wybielania zębów?
Wybielanie nie jest wskazane u kobiet ciężarnych i karmiących. Poza tym zabieg przeciwwskazany jest u pacjentów uczulonych na jakikolwiek składnik preparatu do wybielania np. nadtlenek wodoru. Nałogowi palacze nie mogą palić papierosów w czasie wybielania zębów. Wybielanie nie jest wskazane w przypadkach dużego uszkodzenia szkliwa.


Czy wybielanie jest wskazane w przypadkach odsłonięcia szyjek zębowych?
Żel wybielający nie może bezpośrednio kontaktować się z obszarami odsłoniętych szyjek zębowych, ponieważ będzie wywoływał zjawisko "wciągania" wody z kanalików zębinowych, co powoduje odczucia bólowe.

Jak długo trwa zabieg wybielania?
W większości przypadków pierwsze efekty widać już w ciągu dwóch dni. Stosując 10% nadtlenek karbamidu oczekiwany rezultat osiąga się po upływie 2-3 tygodni. Gdy wybierzemy stężenie 15% na efekt trzeba czekać 10-14 dni. Efektywność wybielania zależy przede wszystkim od rodzaju przebarwień oraz budowy tkanek zęba.

Jak trwały jest efekt wybielania?
Rezultat pozostaje widoczny przez okres 2 do kilku lat. Zależy to w dużej mierze od ilości i rodzaju stosowanych przez pacjentów używek (tytoń), napojów (kawa, herbata) oraz pokarmów.

Dlaczego po wybielaniu pojawiają się często objawy nadwrażliwości?
Objawy nadwrażliwości po wybieleniu są związane ze zjawiskiem dehydratacji. Żele wybielające zawierają glicerol, który pochłania pewna ilość wody znajdującej się w tkankach. Dolegliwości bólowe mogą zostać zniesione, bądź złagodzone przez zastosowanie związków fluoru. Całkowite ponowne uwodnienie tkanki zęba osiągają po upływie 2 tygodni od zakończenia wybielania.

Jak można zapobiec lub znieść objawy nadwrażliwości?
Nadwrażliwość wywołana dehydratacją zębiny często towarzyszy wybielaniu zębów. Polecamy następujące rozwiązania:

 • Stosowanie płukanek fluorowych zaleconych przez lekarza stomatologa po każdym użyciu nakładki z żelem wybielającym.
 • Stosowanie żeli fluorkowych napełniając nimi nakładkę i nosząc na zębach przez około 10 min dziennie.
 • Jeśli dolegliwości bólowe są bardzo duże, należy przerwać wybielanie na jeden dzień lub można skrócić czas noszenia nakładki do np. 2 godz. dziennie.

Czy wybielanie wpływa na stan szkliwa?
Nowoczesne metody wybielania nie powodują uszkodzenia tkanek zęba. Jest to faktem, zarówno w przypadku szkliwa, jak i zębiny - zębów martwych i żywych. Współczesne wybielanie nie sprawia, że zęby stają się bardziej podatne na próchnice, ani bardziej kruche.

Czy wybielanie ma szkodliwy wpływ na dziąsła i przyzębie?
Jeśli nakładka jest właściwie dopasowana - tzn. obejmuje zęby a nie pokrywa dziąseł - dziąsła pozostaną w prawidłowym stanie. Jeśli jednak nakładka obejmuje swym zasięgiem dziąsła to może dojść do ich podrażnienia. Dolegliwości znikną szybko po usunięciu przyczyny (korekta nakładki). Niskie stężenie nadtlenku karbamidu wykazuje właściwości bakteriobójcze i wpływa korzystnie na stan przyzębia, jest stosowany w terapii periodontologicznej. W trakcie terapii nakładkowej może dojść do odbarwienia dziąseł, które przemija po kilku godzinach od kontaktu z żelem wybielającym. Można tego uniknąć, pamiętając o następujących zasadach:

 • nie wolno stosować zbyt dużej ilości żelu na nakładki,
 • po wypłynięciu ewentualnych nadmiarów z nakładki, natychmiast je usunąć.

Zapalenie dziąseł, choroby przyzębia są przeciwwskazaniem do zabiegu wybielania.


Czy zęby przebarwione po leczeniu endodontycznym można wybielić metoda nakładkową?
Można. Jednak najskuteczniejszym i najszybszym zabiegiem jest w tym przypadku wybielanie wewnętrzne przeprowadzone w gabinecie przez lekarza stomatologa.


Wybielanie w domu

Większość metod wybielania domowego wymaga przygotowania indywidualnych szyn nazębnych z przestrzeniami dla materiału wybielającego. Szyny najczęściej wykonywane są w laboratorium na podstawie modeli uzębienia pacjenta, chociaż niektóre systemy oferują standardowe szyny gotowe do użycia. Szyny służą jako łyżki do deponowania żelu, zawierającego substancję czynną. Regułą jest, że żele do wybielania w domu zawierają mocznik, który rozkłada się do aktywnego nadtlenku wodoru o słabym stężeniu (2% - 3%). Szynę zakłada się na noc przez kilka dni lub tygodni, w zależności od intensywności przebarwień. Chociaż metoda ta uważana jest za bezpieczną, w czasie leczenia należy przeprowadzać regularne wizyty kontrolne, w celu nadzorowania prawidłowości przebiegu wybielania. Zmiana koloru następuje stopniowo, a niektórym pacjentom trudno jest zaobserwować istotną różnicę, dlatego przed rozpoczęciem zabiegu należy dokładnie określić i udokumentować odcień zębów posługując się kolornikiem lub innym systemem doboru barwy zębów.

 


 


Wybielanie w gabinecie

W zależności od stanu wyjściowego i planowanego efektu końcowego, całą procedurę powtarza się 3-5 razy podczas jednej wizyty, a w przypadku znacznie przebarwionych obszarów więcej. Co pewien czas można sprawdzić rezultaty wybielania z kolornikiem i ocenić postępy. W tym czasie powierzchnie zębów nie powinny być suche. Istnieją zasadnicze różnice pomiędzy wybielaniem domowym a wybielaniem z zastosowaniem lampy plazmowej lub światła lasera. Metody te różnią się stężeniem i aplikacją materiału wybielającego, a także szybkością uzyskiwanych efektów. Nastepnie zęby pokryte żelem zostają wystawione przez 20 min. na działanie światła lampy plazmowej, jest to bezpieczne i bezbolesne.

/Doświadczenie
Jestem właścicielem klinik Kordent. Nazywam się Marciniak, Jarek Marciniak. Swoją samodzielną pracę kliniczną z pacjentami rozpocząłem w 1994 od pracy na Akademii Medycznej i Kliniki Rządowej. Początek mojego zafascynowania implantami przypada na rok 1999 wtedy wszczepiłem swój pierwszy implant.
/Bezpieczeństwo
Dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziliśmy zaawansowany system mycia, czyszczenie i sterylizacji narzędzi. Są one moczone w silnych środkach dezynfekujących, następnie myte w wysokiej jakości myjce ultradźwiękowej, potem trafiają do myjni-dezynfekatora Getinge ( używanej na szpitalnych blokach operacyjnych ) i wreszcie po zapakowaniu w hermetyczne rękawy foliowe trafiają do nowoczesnego autoklawu próżniowego najwyższej klasy B.
/Mediraty
Mediraty Wychodzimy naprzeciw pacjentom, którzy chcieliby odbudować sobie uzębienie implantami jednak z powodów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić. Współpracujemy z systemem Medi raty by dać szansę naszym Pacjentom szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem.
Co o nas myślą nasi pacjenci
Po oddaniu mostu górnego na implantach i pozbyciu się protezy po raz pierwszy od kilkunastu lat poczułam smak truskawek. Dziękuję z pięknym uśmiechem.
Julianna F Zielonka

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Wiadomości

Uwaga Zmiana adresu

Informujemy, że od dnia 19,11,2018 klinika Kordent została przeniesiona z ulicy Korotyńskiego 23 na  Ulicę Niedźwiedzia 10. Zapraszamy