Jest z nami ponad 12000 zadowolonych pacjentów

Kordent. Taniec Wampirów

Gdy blisko rok temu podczas wspólnej podróży na szkolenie do Włoch mój przyjaciel dr. Włodzimierz Kwieciński zaproponował mi współpracę z teatrem Roma zdziwiłem się. Gdzie stomatologia a gdzie teatr?. Rozejrzałem się. Pada deszcz. Duża mgła. Austriackie Alpy. Zmierzch... Będziemy leczyć wampiry… dobiegł mnie głos kolegi. Poczułem na karku mrowienie.


Tak właśnie zaczęła się nasza przygoda z TAŃCEM WAMPIRÓW Romana Polańskiego. Po rozmowach z reżyserem wiedzieliśmy, czego się od nas oczekuje. Czterdziestu dwóch aktorów po dwa komplety zębów. Pierwszym problemem był dobór odpowiednich materiałów. Rozpoczęliśmy próby. Pobrałem wycisk samemu sobie [ ciężka sprawa ]. Moja żona Monika Marciniak, której pracowni mieliśmy wsparcie techniczne, wykonała modele gipsowe, a następne próbne nakładki. Tych próbnych było kilkanaście. Musieliśmy tak dobrać materiały, by nakładki łatwo dały się nakładać i zdejmować, były na tyle sztywne by nie gięły się podczas mówienia, i zapewniać takie dopasowanie, by podczas ekspresyjnego tańca i śpiewu pozostawały w ustach aktorów. Następnie eksperymentowaliśmy z głównym [ a w zasadzie głównymi ] atrybutem wampira - kłami. Zmienialiśmy ich kształt, długość, nachylenie, pozycję. Aż w końcu byliśmy gotowi. Taniec wampirów czas zacząć.
Jednak wizyta pierwszych członków zespołu teatru Roma w Kordencie uświadomiła mi pełnię wyzwania. Oto my przyzwyczajeni do przywracania pięknego, radosnego uśmiechu
będziemy zmuszeni do wykreowania istot "pięknych inaczej". Pojawiły się nowe problemy, jedni aktorzy mają małe buzie - inni większe, jedni uśmiechają się szerzej od pozostałych, nakładki uwypuklają wady zgryzu. Poruszając się wśród tych ograniczeń powinniśmy oddać grozę tych mrocznych stworzeń. Grozę, której symbolem w naszej wyobraźni są ostre, wydłużone kły gotowe zadać nam pocałunek śmierci lub wiecznego życia.
Zaczęła się ciężka praca, razem z dr Włodkiem przyjeliśmy ponad czterdziestu członków zespołu tańca wampirów . Każdy aktor miał pobrane wyciski górnej i dolnej szczęki, odwzorowaną ich wzajemną relację, opisany uśmiech i układ warg. Kasia z Laboratorium Techniki Dentystycznej przez dwa miesiące tworzyła nowe wampirze oblicze uśmiechu dla każdego aktora, po jego akceptacji zapasowy komplet.
Wzruszenie i uniesienie, które poczuliśmy podczas wspaniałego występu "Tańca wampirów" na konferencji prasowej były potwierdzeniem sukcesu oraz dobrze wykonanej pracy całego naszego zespołu. Mamy nadzieję, że nasz mały wkład po części przyczyni się do sukcesu musicalu.
Chcieliśmy podziękować aktorom i Teatrowi Roma za umożliwienie przeżycia czegoś tak bliskiego, a jednocześnie odległego od naszej stomatologicznej rzeczywistości. Zapraszamy na taniec z wampirami Zapraszamy na taniec wampirów


Jarosław Marciniak Kordent

/Doświadczenie
Jestem właścicielem klinik Kordent. Nazywam się Marciniak, Jarek Marciniak. Swoją samodzielną pracę kliniczną z pacjentami rozpocząłem w 1994 od pracy na Akademii Medycznej i Kliniki Rządowej. Początek mojego zafascynowania implantami przypada na rok 1999 wtedy wszczepiłem swój pierwszy implant.
/Bezpieczeństwo
Dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziliśmy zaawansowany system mycia, czyszczenie i sterylizacji narzędzi. Są one moczone w silnych środkach dezynfekujących, następnie myte w wysokiej jakości myjce ultradźwiękowej, potem trafiają do myjni-dezynfekatora Getinge ( używanej na szpitalnych blokach operacyjnych ) i wreszcie po zapakowaniu w hermetyczne rękawy foliowe trafiają do nowoczesnego autoklawu próżniowego najwyższej klasy B.
/Mediraty
Mediraty Wychodzimy naprzeciw pacjentom, którzy chcieliby odbudować sobie uzębienie implantami jednak z powodów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić. Współpracujemy z systemem Medi raty by dać szansę naszym Pacjentom szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem.
Co o nas myślą nasi pacjenci
Po oddaniu mostu górnego na implantach i pozbyciu się protezy po raz pierwszy od kilkunastu lat poczułam smak truskawek. Dziękuję z pięknym uśmiechem.
Julianna F Zielonka

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Wiadomości

Uwaga Zmiana adresu

Informujemy, że od dnia 19,11,2018 klinika Kordent została przeniesiona z ulicy Korotyńskiego 23 na  Ulicę Niedźwiedzia 10. Zapraszamy