Jest z nami ponad 12000 zadowolonych pacjentów
Współczesna implantologia stomatologiczna jest, jak medycyna plastyczna, upiększająca. Jej rozwój jest wymuszony przez oczekiwania pacjentów, jest tworzona przez najlepszych naukowców, a wprowadzana przez wyspecjalizowanych lekarzy praktyków mających interdyscyplinarne doświadczenie w takich dziedzinach stomatologii jak periodontologia, chirurgia stomatologiczna i odtwórcza, protetyka. Nowoczesna implantoprotetyka stawia bardzo wysoko poprzeczkę umiejętnościom lekarzy implantologów. Wymaga ciągłej nauki na licznych kursach i sympozjach naukowych odbywających się na całym świecie. Powoli staje się celem samodoskonalenia i perfekcjonizmu, a ładny uśmiech wykreowany przez tradycyjne dyscypliny stomatologii wspomagane implantologią staje się stylem życia zarówno pacjentów jak i współczesnych lekarzy stomatologów.

 

W roku 1965 profesor Brenemark wszczepił pierwszy implant i stworzył pojęcie osteointegracji. Został uhonorowany nagrodą Nobla. Implant wszczepiony 40 lat temu funkcjonuje doskonale nadal. Mamy więc czterdziestoletni okres obserwacji potwierdzający doskonałość metody.

 

Wprowadzenie implantu to nic innego jak zastąpienie naturalnego [utraconego] korzenia sztucznym [śrubą tytanową]. Impant w zależności od zastanych warunków po wszczepieniu w kość zaszywamy na głucho i pozostawiamy na 3-6 miesięcy do wygojenia lub przykręcamy natychmiast [natychmiastowe obciążenie] łącznik [część pośradnią znajdującą się między implantem a koroną] i zakładamy koronę czasową. Wybór metody zależy od jakości [gęstości] kości. Koroną czasową kształtujemy dziąsło. Po zakończeniu tego procesu zakładamy koronę ostateczną.

Mamy do dyspozycji wiele kształtów implantów, doboru właściwego implantu dokonuje lekarz na podstawie pantomogramu i badania pacjenta. Mamy do dyspozycji wiele zwieńczeń [powierzchni nośnych] implantów:

1. Klasyczne płaskie zakończenia w implantach Biomet 3i, Brenemark i Replace.

 

2. Implanty zintegrowane z łącznikiem tzw. jednoczęściowe Nobel Dyrect, szczególnie przydatne w odcinku bocznym przy dobrych warunkach kostnych pozwalających na natychmiastowe obciążenie.

3. Scalopt - powierzchnia odtwarzajaca kształt przebiegu dziąsła i pozwalająca podtrzymać brodawki dziąsłowe Nobel Perfect.

Zalecana w odcinku przednim - estetycznym.

{mosimage}{mosimage}{mosimage} {mospagebreak}

 

Dobranie właściwego implantu i jego właściwe umiejscowienie to dopiero połowa drogi do sukcesu. Zwieńczeniem całej pracy jest przemyślana praca protetyczna. Pierwszym etapem jest dobór łącznika. Do dyspozycji mamy całą gamę łączników standartowych oraz łączniki indywidualne. Tańszym rozwiązaniem są łączniki standardowe, jednak z powodów estetycznych czasem musimy użyć łączników indywidualnych lub indywidualizowanych.

{mosimage}{mosimage}

{mosimage}{mosimage}

Łączniki indywidualne są projektowane i wykonywane za każdym razem do warunków zgryzowych w jamie ustnej pacjenta. Łączniki indywidualizowane to łączniki sandardowe z możliwością dopasowania do warunków zastanych w jamie ustnej pacjenta.

{mosimage}

Drugą składową jest korona. Tu mamy trzy możliwości: korona na stopach szlachetnych, na złocie galwanicznym oraz korony procera. W przypadku, kiedy braki są odtwarzane mostami, mamy dwie możliwości. Pierwsze rozwiązanie to most lany cementowany na łącznikach. Ze względów technologicznych wymaga wielu wizyt dopasowania uzupełnienia. Druga to most tytanowy frezowany z jednego jednorodnego kawałka tytanu. Metoda ta jest tak dopracowana, że dopasowanie jest praktycznie idealne.

{mosimage}

{mospagebreak}

 

CM Bridge

CM BRIDGE jest odmianą Brenemark Implant Bridge, modyfikacja polega na tym, że każda korona jest oddzielnie cementowana na suprastrukturze tytanowej dokręconej w jamie ustnej pacjenta. Pozwala to uzyskać lepszy efekt kosmetyczny.

{mosimage}
{mosimage}
{mosimage}
{mosimage}
{mosimage}
{mosimage}

 

ESTETYCZNA ODBUDOWA UZĘBIENIA

ZALETY

Oczywiste jest, że dzisiejsze zabiegi implantolgiczne i protetyczne są wykonywane w znacznie szybszym czasie i dają estetyczny rezultat. Dzisiejsze nowoczesne i trwałe rozwiązania radykalnie poprawiły nie tylko funkcjonalność i wygląd twarzy, ale dają także szacunek do samego siebie i poprawiają jakość życia.

Zachowanie ładnego uśmiechu

Kiedy tracisz całe uzębienie, zanik kości szczęki może powodować, że twoja twarz będzie wyglądać starzej. Wszczepienie implantów może powstrzymać ten proces.

Idealne dopasowanie i perfekcyjny uśmiech

Nowe korony całoceramiczne czy most mogą być dopasowane w idealny sposób do twoich zębów. Twoje nowe uzębienie praktycznie jest nie do odróżnienia od uzębienia naturalnego.

Jesz co tylko chcesz

Implanty wspomagają Twoje nowe zęby, ponieważ są dobrze umiejscowione w twojej szczęce a to pozwala jeść wszystko to co lubisz bez żadnych obaw, że coś się może stać.


Gwarancja zdrowych zębów

W tradycyjnych praktykach dwa zdrowe zęby przylegające do miejsc, w których tych zębów nie ma, muszą być oszlifowane pod korony będące filarami mostu. Implanty często eliminują potrzebę wykorzystania zdrowych zębów.


Długotrwałe rozwiązanie

Implanty i korony ceramiczne a także mosty oferują długotrwałe rozwiązanie problemu.

Podniesienie samooceny

Jedną z korzyści z faktu posiadania nowego uzębienia jest ponowna pewność siebie i poprawa jakości własnego życia.


Przygotował lekarz implantolog Jarosław Marciniak

 

/Doświadczenie
Jestem właścicielem klinik Kordent. Nazywam się Marciniak, Jarek Marciniak. Swoją samodzielną pracę kliniczną z pacjentami rozpocząłem w 1994 od pracy na Akademii Medycznej i Kliniki Rządowej. Początek mojego zafascynowania implantami przypada na rok 1999 wtedy wszczepiłem swój pierwszy implant.
/Bezpieczeństwo
Dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziliśmy zaawansowany system mycia, czyszczenie i sterylizacji narzędzi. Są one moczone w silnych środkach dezynfekujących, następnie myte w wysokiej jakości myjce ultradźwiękowej, potem trafiają do myjni-dezynfekatora Getinge ( używanej na szpitalnych blokach operacyjnych ) i wreszcie po zapakowaniu w hermetyczne rękawy foliowe trafiają do nowoczesnego autoklawu próżniowego najwyższej klasy B.
/Mediraty
Mediraty Wychodzimy naprzeciw pacjentom, którzy chcieliby odbudować sobie uzębienie implantami jednak z powodów finansowych nie mogą sobie na to pozwolić. Współpracujemy z systemem Medi raty by dać szansę naszym Pacjentom szybciej cieszyć się pięknym uśmiechem.
Co o nas myślą nasi pacjenci
Po oddaniu mostu górnego na implantach i pozbyciu się protezy po raz pierwszy od kilkunastu lat poczułam smak truskawek. Dziękuję z pięknym uśmiechem.
Julianna F Zielonka

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Wiadomości

Kolejny mikroskop

W styczniu tego roku dokupiliśmy także drugi, precyzyjny mikroskop stomatologiczny firmy Alltion. W połączeniu z nowoczesnymi mikrosilnikami endodontycznym, endometrami, systemami do wypełnień kanałów gutaperką na gorąco, oraz diagnostyką tomografem komputerowym dają niespotykane możliwości leczenia kanałowego. W połączniu z umiejętnościami dr Rodak i dr Marczak stawiają nasz gabinet w pozycji lidera w naszym rejonie.