Dlaczego warto zdecydować się na implant?

049Nasze zęby odgrywają ważną rolę w codziennym życiu. Atrakcyjny, naturalnie wyglądający uśmiech jest postrzegany jako symbol piękna i zdrowia. Komplet zdrowych zębów pozwala nam również czerpać przyjemność z jedzenia tego co lubimy, czuć się pewnie w pracy i pozostać aktywnymi do późnego wieku.

Czytaj więcej: Dlaczego warto zdecydować się na implant?

Dowiedz się więcej zadzwoń608 53 53 45

 

 

 

bezzebie1kopia

Całkowite bezzębie występujące po utracie lub usunięciu wszystkich zębów jest wskazaniem do uzupełnienia protetycznego, które poprawi jakość jedzenia, mówienia, żucia.

W przypadku całkowitego bezzębia możemy zaproponować trzy rozwiązania:

* Proteza osiadająca,
* Proteza osadzona na implantach,
* Most osadzony na implantach.
W długim czasie implanty są bardziej estetyczne i łatwiejsze do utrzymania niż klasyczna proteza. Kość pod protezą osiadającą ulega recesji i zapada się powodując nieatrakcyjny uśmiech. Tradycyjne protezy sprawiają, że jedzenie niektórych posiłków jest trudne.

Implanty dentystyczne w przypadku bezzębia pomagają wyeliminować niewygodę i niepewność występującą podczas mówienia czy jedzenia przy stosowaniu luźnej, źle dopasowanej protezy. Poprawiają one także artykulację i proces żucia. Obecność implantu w jamie ustnej stymuluje tkankę kostną i dziąsło. Jest to bardzo ważne, gdyż pomaga zachować naturalny kształt twarzy, przez co zapewnić atrakcyjny, estetyczny efekt przez długi czas. Proteza oparta na implantach może być stała lub wyjmowana (ułatwia to jej czyszczenie).

Po zabiegu wszczepienia implantów postępowanie jest uzależnione od ilości i stanu kości oraz od warunków klinicznych pacjenta. Implanty dentystyczne są przykrywane tkanką miękką. Okres gojenia jest indywidualny dla każdego pacjenta i może wynosić nawet do 6 miesięcy. W tym czasie pacjent korzysta z wyjmowanej protezy lub mogą być założone tymczasowe lub stałe łączniki oraz tymczasowy most. W niektórych przypadkach, jeżeli nie ma przeciwwskazań do natychmiastowego obciążenia, zakładane są łączniki oraz ostateczny most.

W przypadku wykorzystania wyjmowanej opcji leczenia bezzębia wyróżniamy następujące możliwości mocowania protezy na implantach:

*
Belka Doldera - do łączników ostatecznych przymocowana zostaje belka, na której zostaje osadzona precyzyjnie wykonana całkowita proteza,

 

belka_1
*
Zatrzask Kulowy - jest to łącznik zakończony tzw. Kulką Overdenture, również jest metodą stosowaną przy leczeniu bezzębia wykorzystywaną do mocowania protezy wyjmowanej,
*
System Lokator - jest alternatywą dla zaczepów kulowych i pozwala na natychmiastowe obciążenie implantów, dzięki niemu używanie ruchomych protez jest bardziej komfortowe.3

Aby precyzyjnie zaplanować leczenie bezzębia powstały Systemy Planowania Leczenia Implantologicznego 3D np.: SimPlant , NobelGuide , Navigator . Dzięki tym programom można dokładnie zaplanować postępowanie implantacyjne przed zabiegiem, co zwiększa skuteczność działania i bezpieczeństwo pacjenta. Po dokładnej analizie struktur klinicznych w jamie ustnej pacjenta lekarz implantolog jest w stanie idealnie umiejscowić implanty.

SimPlant

podklad1

 

 

SimPlant– jest to system Planowania Leczenia Implantologicznego 3D mający na celu bardziej precyzyjne i przewidywalne zaplanowanie leczenia za pomocą implantów zębowych.

 

SimPlant jest precyzyjnym programem umożliwiającym planowanie przedzabiegowe. Zwiększa bezpieczeństwo pacjentów i podnosi poziom zaufania.

 

 

Planowanie 3D oparte jest na obrazie trójwymiarowym. Pozwala znaleźć idealne umiejscowienie implantów, biorąc pod uwagę zarówno aspekty kliniczne, jak i estetyczne.

 

SurgiGuide to szablony chirurgiczne, które zapewniają połączenie między planowaniem a faktycznym leczeniem poprzez precyzyjne przeniesienie projektu na zabieg chirurgiczny. Wzorniki SurgiGuide oferują pełny zestaw środków: mogą być używane z każdym rodzajem implantu i mogą opierać się na zębach, tkankach miękkich, a nawet kości po podniesieniu płata śluzówkowo okostnowego.

 

 

Po przygotowaniu planu leczenia operacyjnego z pomocą programu SimPlant, projekt ten musi być przekształcony w fazę chirurgiczną.

 

 

Lekarz wykorzystuje szablony chirurgiczne SurgiGuide, które wskazują tor wprowadzania wiertła dla dokładnego umiejscowienia implantu. Tworzone są one w taki sposób, by perfekcyjnie pasowały do pola zabiegowego, przekształcają w ten sposób projekt w rzeczywistość.

 

 

Zalety leczenia z wykorzystaniem systemu SimPlant:

¨ Lepsze przygotowanie do zabiegu

¨ Większa pewność lekarza i większe bezpieczeństwo dla pacjenta

¨ Skrócenie czasu zabiegu

¨ Dzięki dokładnemu planowaniu możliwość uniknięcia konieczności przeszczepu kości w niektórych przypadkach

Czytaj więcej: SimPlant

bezzebie1kopiabezzebie2kopiabezzebie3kopia

Dowiedz się więcej zadzwoń608 53 53 45

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień