Dlaczego warto zdecydować się na implant?

049Nasze zęby odgrywają ważną rolę w codziennym życiu. Atrakcyjny, naturalnie wyglądający uśmiech jest postrzegany jako symbol piękna i zdrowia. Komplet zdrowych zębów pozwala nam również czerpać przyjemność z jedzenia tego co lubimy, czuć się pewnie w pracy i pozostać aktywnymi do późnego wieku.

Czytaj więcej: Dlaczego warto zdecydować się na implant?

Dowiedz się więcej zadzwoń608 53 53 45

bezpieczeństwo1

 Bezpieczeństwo podczas zabiegu.

  Dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziliśmy zaawansowany system mycia, czyszczenie i sterylizacji narzędzi. Są one moczone w silnych środkach dezynfekujących, następnie myte w wysokiej jakości myjce ultradźwiękowej, potem trafiają do myjni-dezynfekatora Getinge ( używanej na szpitalnych blokach operacyjnych ) i wreszcie po zapakowaniu w hermetyczne rękawy foliowe trafiają do nowoczesnego autoklawu próżniowego najwyższej klasy B.

     Podczas zabiegów używamy sterylnych jednorazowych fartuchów , serwet chirurgicznych, wężyków dostarczających płyny do urządzeń. Również znieczulenia, nici do szycia czy biomateriały są pakowane sterylnie i do jednokrotnego użycia.

Nad jakością powietrza w gabinecie pieczę sprawują lampy bakteriobójcze.

DIAGNOSTYKA


Na miejscu posiadamy sprzęt potrzebny do pełnej diagnostyki i planowania leczenia. Tomograf komputerowy, pantomograf, cefalometria, rentgen są do Państwa dyspozycji. Mamy możliwość wykonania testów genetycznych PET, które pomagają wykryć stany chorobowe w jamie ustnej z dużą precyzją co jest konieczne w celowanym leczeniu. Ze względu na liczne podróże pacjentów zdarzają się zakażenia bakteriami nie charakterystycznymi dla Polski, odpornymi na antybiotyki standardowo podawanymi podczas zabiegów. Jeżeli zachodzi konieczność pobieramy także wycinki do badania histopatologicznego i szybko pomagamy pacjentom wracać do zdrowia.


ANESTEZJOLOG


Kiedy pacjent nie jest w stanie przezwyciężyć strachu przed zabiegami chirurgicznymi i często jest to powodem odroczenia decyzji o naprawie uzębienia , możemy zaprosić do współpracy zaprzyjaźnionego anestezjologa. Pacjent w znieczuleniu miejscowym i w pół śnie czyli tzw. sedacji bezstresowo przechodzi wszystkie zabiegi. Mniej inwazyjną metodą na nie pamiętanie przebiegu zabiegu jest podanie leku, który ma podobne działanie do sedacji, natomiast nie na każdego działa tak samo.

OPIEKA


Decydując się na leczenie u nas macie Państwo pewność, że zajmie się wami najlepszy personel. Oprócz doktora Marciniaka przy zabiegach asystuje wykwalifikowana pielęgniarka i asystentka implantologiczna. Po każdym zabiegu dostajecie od nas Państwo odpowiedni antybiotyk , zestaw do pielęgnacji po zabiegowej, okład z suchego lodu oraz stosowne instrukcje na piśmie jak postępować po zabiegu. Lekarz w każdej chwili jest do Państwa dyspozycji telefonicznej lub w gabinecie jeżeli zajdzie taka potrzeba. W razie potrzeby wystawiamy zwolnienia lekarskie, a nasz personel zawsze pomoże i odpowie na każde pytanie, gdy dzieje się coś niepokojącego.

Dowiedz się więcej zadzwoń608 53 53 45

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień