Transpozycja ( repozycja ) nerwu zębodołowego dolnego

Zabieg transpozycji nerwu wykonujemy gdy w żuchwie w odcinku bocznym jest za mało miejsca ponad nerwem żuchwowym i naczyniami mu towarzyszącymi a wierzchem kości. W takim przypadku dużego zaniku mamy za małą ilość tkanki kostnej do wszczepienia implantów.

Zabieg polega na delikatnym odsłonięciu i wyjęciu z kości nerwu i naczyń, następnie wytworzeniu nowego kanału w innym miejscu i ułożeniu w nim pęczka naczyniowo-nerwowego. Pozwala to na lepsze wykorzystanie do implantacji dostępnej ilości kości i przede wszystkim na natychmiastową implantację. 

nobelactive_internal_134

Nobel Active:
- jest to implant o kształcie stożkowatym o unikatowej kombinacji cech ułatwiających osadzenie w kości, daje on bardzo wysoką stabilność początkową,
- jest implantem jednoczęściowym z właściwościami elastycznymi implantu dwuczęściowego,
- łączniki dołączane są za pomocą stożkowatego styku, eliminuje to mikrootwory na poziomie kości, mikroporuszenia oraz użycie śrub łącznika- łączniki dołączane są za pomocą stożkowatego styku, eliminuje to mikrootwory na poziomie kości, mikroporuszenia oraz użycie śrub łącznika.

nobelactive-bone-condesing

Wskazania do wykorzystania implantu NobelActive
- utrata pojedyńczego zęba
- w przypadku częściowego lub całkowitego bezzębia
- można zastosować w przypadku szczęki jak i żuchwy, w odcinkach przednich i tylnych
- w przypadku jednoetapowych procedur chirurgicznych
- natychmiastowa implantacja i procedura Immediate Function

activmaly

 


allon4copy

W przypadku całkowitego bezzębia szczególną formą odbudowy zębów jest koncepcja ALL-ON-4. Według niej zostają wszepine  4 implanty, przy czym dwa są umiejscowione prosto, natomiast pozostałe dwa pod kątem, odchylone od linii prostej o 30-45 stopni. Dokręcenie uzupełnienia protetycznego w postaci mostu czasowego następuje następnego dnia lub w dniu zabiegu. Czasowe uzupełnienie protetyczne pozostaje w jamie ustnej pacjenta do całkowitego wygojenia czyli około sześciu miesięcy, po czym zastępowane jest uzupełnieniem ostatecznym, do którego zaliczamy Brenemark Implante Bridge.

Atrakcyjne cenowo implantoprotetyczne rozwiązanie pozwala na natychmiastowe funkcjonowanie. Pozwala na umiejscowienie na stałe " trzecich zeów " w jamie ustnej na minimalnej ilości implantów.

 

allon4acopy

 

 

Klasyczny implant Brenemarka cylindryczny zakończony heksagonem zewnętrznym . Produkowany jest w dwuch wersjach MK III do kości normalnej i MK IV do kości rzadkiej.

Radiologia jest działem medycyny zajmującym się obrazowaniem ciała człowieka. Wykorzystuje w tym celu różne metody badawcze. Przedmiotem obecnie rozwijającej się radiologii zabiegowej jest dokonywanie mało inwazyjnych zabiegów leczniczych opartych na szablonach prowadzących.

Dzięki rozwojowi diagnostyki radiologicznej większe są możliwości jakościowego oraz ilościowego ustalenia zmian w kościach szczęki lub żuchwy. Informacje wynikłe z obserwacji obrazu tkanek organizmu wykorzystuje się do oceny kości, w której planowane jest umieszczenie implantu oraz do monitorowania zmian, jakie zachodzą w kości po zabiegu wszczepienia implantu.

Na szczegóną uwagę zasługuje wykorzystywana w implantologii nawigacja oparta na badaniu CT lub CBCT. Wykonanie zabiegu operacyjnego początkowa następuje w trójwymiarowym obrazie tomografii komputerowej, w którym wszystkie struktury przedstawione są z dokładnościa co do dziesiątych milimetra.


10 1
Takie rozwiązanie pozwala określić dokładną odległość od struktur anatomicznych ograniczających pole operacyjne oraz wykorzystać maksymalnie kość.

Szablon radiologiczny wykorzystujemy w technologii Nobel Guide, czyli w metodzie trójwymiarowego wirtualnego planowania leczenia implantologicznego na podstawie obserwacji kości w jamie ustnej oraz przebieku tkanek miękkich.
 

NobelGuide1 1

Szablon radiologiczny wyglądem przypomina protezę akrylową lub szynę z przezroczystego akrylu zaznaczone są na nim punkty referencyjne gutaperką które wskazują miejsce wszczepienia implantu.

nobel guide schemat 1

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty