Nowość! Wąskie implanty (2,4mm) BIOMET3i

Gabinet Kordent wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów implantologicznych postanowił wprowadzić wąskie implanty Locator Overdenture Dental Implant system w skrócie LODI światowego lidera Implantologii firmy Biomet 3I. LODI to implanty które są idealnym rozwiązaniem dla pacjentów z pełnym lub częściowym bezzębiem, dla tych którzy maja znaczna utratę kości lub wąski wyrostek. Ten system to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów którzy z powodów klinicznych lub/i finansowych nie są w stanie poddać się procedurom niezbędnym do wprowadzenia standardowych implantów, gdyż są one znacznie tańsze od standardowych implantów nie tracąc przy tym na komforcie noszenia dla pacjenta. Implanty te charakteryzują się tym, że na stałe połączone są z łącznikiem. Dzięki swoim właściwością implanty LODI stanowią idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy rezygnowali do tej pory z zabiegów implantologicznych z powodów finansowych lub z obawy przed procedurami chirurgicznej rekonstrukcji kości. LODI to także mniej inwazyjna alternatywa leczenia dla pacjentów pragnących uzyskać optymalną retencję dla swoich protez. Dla pacjentów którzy maja całkowite bezzębie na dole wystarczą dwa

lub cztery implanty, a w szczęce cztery implanty LODI aby zamocować na nich protezę, otrzymując bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

LODI to:
- rozwiązanie w przypadku ograniczeń dla zaczepów kulowych,
- proste, minimalnie inwazyjne zabiegi bezpłatowe

Adonacja


Adonacja jest wadą polegającą na wrodzonym bezzębiuu. Stanowi ona dla wielu ludzi poważny problem, gdyż maja oni kłopoty z gryzieniem. Brak estetycznego wyglądu skłania często pacjentów do izolacji od społeczeństwa, gdyż występuje u nich obawa przed ujawnianiem braku zębów.

Jedynym rozwiązaniem proponowanym przez stomatologów było noszenie wyjmowanych protez zębowych. Dla niektórych propozycja ta okazała się korzystna, jednak innym w dalszym ciągu towarzyszył dyskomfort psychiczny związany z ruchomością takich protez i brakiem kontroli nad ich ruchami.

 

 

implantzAb_1

 

IMPLANT to  metalowa, tytanowa śruba zastąpująca naturalny utracony korzeń. Impant w zależności od zastanych warunków po wszczepieniu w kość zaszywamy na głucho i pozostawiamy na 3-6 miesięcy do wygojenia lub przykręcamy natychmiast [natychmiastowe obciążenie] łącznik [część pośradnią znajdującą się między implantem a koroną] i zakładamy koronę czasową. Wybór metody zależy od jakości [gęstości] kości. Koroną czasową kształtujemy dziąsło. Po zakończeniu tego procesu zakładamy koronę ostateczną. Tak więc odbudowa zęba składa się z trzech części:

koronaimplantlacznik_1

- implantu

- dokręcanego śrubą łącznika

- korony lub innej odbudowy protetycznej

Mamy do dyspozycji wiele kształtów implantów, doboru właściwego implantu dokonuje lekarz na podstawie pantomogramu , tomografii komputerowej i badania pacjenta. Mamy do dyspozycji wiele zwieńczeń [powierzchni nośnych] implantów:

1. Klasyczne płaskie zakończenia w implantach Biomet 3i, Brenemark i Replace.

32122BSMkIIIGroovy3.75x13322171copy_1activ

 

2. Implanty zintegrowane z łącznikiem tzw. jednoczęściowe Nobel Dyrect, szczególnie przydatne w odcinku bocznym przy dobrych warunkach kostnych pozwalających na natychmiastowe obciążenie.

Nobeldirectcopy_1

Kształty implantów:

 

W użyciu są dwa zasadnicze kształty implantów:

  • cylindryczny - przypominający nagwintowany pręt o równoległych ściankach. Implanty o tym kształcie zalecane są w twardej kości np. żuchwy oraz przy zabiegach opartych na szablonach zaprojektowanych przy użyciu wirtualnych planerów takich jak Nobel Guide czy Simplant
  • stożkowy - przypominają naturalny kształt korzenia. Zalecane w rzadkiej kości np. szczęki , w implantacji natychmiastowej ( w tym samym czasie co ekstrakcja )

Dobranie właściwego implantu i jego właściwe umiejscowienie to dopiero połowa drogi do sukcesu. Zwieńczeniem całej pracy jest przemyślana praca protetyczna. Pierwszym etapem jest dobór łącznika. Do dyspozycji mamy całą gamę łączników standartowych oraz łączniki indywidualne. Tańszym rozwiązaniem są łączniki standardowe, jednak z powodów estetycznych czasem musimy użyć łączników indywidualnych lub indywidualizowanych.

esteticoncopyPrezentacja8_1

Łączniki indywidualne są projektowane i wykonywane za każdym razem do warunków zgryzowych i dziąsłowych w jamie ustnej pacjenta. Ich przekrój odpowiada przekrojowi naturalnego zęba, co pomaga uzyskać ładniejszy efekt.

Łączniki indywidualizowane to łączniki sandardowe z możliwością dopasowania do warunków zastanych w jamie ustnej pacjenta.

Prezentacja2dcopy

lacznikiprocerowecopy

Drugą składową jest korona. Tu mamy trzy możliwości: korona na stopach szlachetnych, na złocie galwanicznym oraz korony procera. W przypadku, kiedy braki są odtwarzane mostami, mamy dwie możliwości. Pierwsze rozwiązanie to most lany cementowany na łącznikach. Ze względów technologicznych wymaga wielu wizyt dopasowania uzupełnienia. Druga to Procera Implant Bridge - most tytanowy frezowany z jednego jednorodnego kawałka tytanu. Metoda ta jest tak dopracowana, że dopasowanie jest praktycznie idealne. Odmianą PIB jest CM BRIDGE , modyfikacja polega na tym, że każda korona jest oddzielnie cementowana na suprastrukturze tytanowej dokręconej w jamie ustnej pacjenta. Pozwala to uzyskać lepszy efekt kosmetyczny.

 


Przygotował lekarz implantolog Jarosław Marciniak

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty