Aparaty retencyjne (retainery), to aparaty pozwalające utrzymać osiągnięty wynik leczenia. Noszenie aparatów retencyjnych nie dopuszcza do przemieszczenia się wyprostowanych już zębów w kierunku wyjściowej wady. Noszenie aparatów retencyjnych jest ostatnim etapem leczenia ortodontycznego.


RODZAJE APARATÓW RETENCYJNYCH:


Mogą to być zdejmowane retainery, podobne do aparatów zdejmowanych, przezroczyste szyny zakładane na zęby lub specjalne włókna lub taśmy przyklejane do zębów, od strony języka tak, aby były niewidoczne i żeby utrzymywały zęby w pożądanym ustawieniu.

Aparaty retencyjne stosujemy ściśle według zaleceń lekarza, aż do całkowitego zaprzestania noszenia.

Retainery przyklejene są mniej uciążliwe w stosowaniu, ponieważ na stałe są połączone z zębami i nie trzeba pamiętać o ich zakładaniu.
Zdejmowane aparaty retencyjne pacjent stosuje zazwyczaj nie krócej niż trwało leczenie, natomiast przyklejone retainery co najmniej tak samo długo, lecz niekiedy są wskazania do znacznie dłuższego ich noszenia, niekiedy wieloletniego. W przypadku jakiejkolwiek awarii aparatu retencyjnego (zdejmowanego lub klejonego) pacjent ma obowiązek natychmiastowego zgłoszenia się do ortodonty!!! Jest to bardzo ważne, ponieważ zaniedbanie tego obowiązku może popsuć wynik leczenia, nad którym pacjent wraz z lekarzem pracowali niejednokrotnie przez kilka lat.

Ekspert radzi

1. Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia implantu można wrócić do pracy?

Po jakim czasie od zabiegu wszczepienia
implantu można wrócić do pracy?

Po zabiegu, podczas którego wszczepiamy jeden
implant pacjent już następnego dnia może udać się do pracy. Istnieje jednak
prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku po zabiegowego. Po zabiegu z kilkoma
wszczepami może wystąpić kilkudniowy obrzęk i wtedy potrzebne jest zwolnienie z
pracy na kilka dni.

Dożywotnia gwarancja na implanty

nobel garancija 1 large

Protetyka Procera 5 lat gwarancji

All-on-4 zęby w jeden dzień