Szablon chirurgiczny

Szablon chirurgiczny wyglądem przypomina szynę lub protezę z otworami. Taka konstrukcja pozwala nam na wprowadzenie implantów w miejscu i kierunku przez nas wybranum. W trakcie zabiegu pozwala nam to na przeniesienie koncepcji do jamy ustnej pacjenta.

Opracowana i wprowadzona w 2005 roku metoda mająca na celu precyzyjne planowanie leczenia implantologicznego - Nobel Guide jest wykorzystywana również w KORDENT. Najnowsze osiągnięcia z tego działu implantologii pozwalają na natychmiastowe obciążenie wszczepionych implantów ostateczną odbudową protetyczną, wykonaną już przed zabiegiem wszczepienia implantu. Dzięki metodzie Nobel Guide przebieg jest przeprowadzony z minimalnym urazem dla tkanek organizmu, co sprawia, że okres gojenia po zabiegu jest krótszy i łagodniejszy niż w metodach tradycyjnym.

Specjalny szablon radiologiczny wykonuje się na podstawie tomografii komputerowej. Wirtualne implanty umieszcza się w trójwymiarowym obrazie szczęki, precyzyjnie dobierając je do kształtu kości. Na podstawie takiego szablonu wirtualna koncepcja umieszczenia implantów zostaje przeniesiona do rzeczywistej jamy ustnej.

Szablon chirurgiczny pozwala na:
*optymalne wszczepienie implnatów
* precyzyjnie i bezpiecznie
* bezpłatowo
* bez obrzęku
* zamocowanie koron i mostów wykonanych przed zabiegiem