Praca w powiększeniu

Lupy - pomocne przy lokalizacji ujść kanałów korzeniowych, pozwalają na zwiększenie precyzji wykonywanych zabiegów. Niezbędne w prawidłowej diagnostyce.

Praca w lupach zabiegowych powiększających obraz 2,5–5 razy, oraz mikroskop operacyjny o powiększeniu 4-25 razy znakomicie poprawia kontrolę pracy.

Bardzo silne, bezcieniowe oświetlenie doskonale uwidacznia szczegóły niewidoczne dla nieuzbrojonego wzroku, poprawia zdecydowanie dokładność pracy i ułatwia skoncentrowanie się na zabiegu.
Efektem są dużo lepsze wyniki leczenia, które zwłaszcza przy tak trudnych zabiegach, jak leczenie kanałowe zwiększają szanse na sukces nawet do 97%.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem operacyjnym i termiczne metody wypełniania kanałów umożliwiają skuteczne leczenie zębów uszkodzonych przez procesy resorbcji.

Wszystkie zabiegi w stomatologii wykonywane są na ograniczonej powierzchni. Leczenie kanałowe obejmuje zaledwie kilka milimetrów kwadratowych. Mikroskop operacyjny pozwala obserwować wszystko w powiększeniu 4<20 razy większym. Silne, bezcieniowe oświetlenie uwidacznia wnętrze kanałów, często do samego ich końca. Umożliwia to wysoką precyzję pracy i pełną kontrolę jej przebiegu.


Mikroskop– urządzenie służące do obserwacji małych obiektów, zwykle niewidocznych gołym okiem.

Wykorzystanie mikroskopu pozwala na:

· dokładne oczyszczenie kanałów korzeniowych z bakterii,

· skuteczne odnalezienie wszystkich dodatkowych kanałów,

· wyczyszczenie niedrożnych kanałów lub mocno zakrzywionych.

· istotnym elementem w leczeniu kanałowym jest dokładne wypełnienie korzeni. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu mikroskopu, ponad to używamy dobrze sprawdzonych systemów. Płynna gutaperka pozwala na trwale i szczelne wypełnienie systemu kanałów korzeniowych.