Szyna relaksacyjna NTI

Jest to specjalnie zaprojektowana, przezroczysta szyna przeznaczona do zakładania na przednie zęby. Redukuje ona napięcie mięśniowe pozwalając tym samym uniknąć bolesności szczęk i stawów, sztywności karku, nadwrażliwości zębów oraz różnych rodzajów bólu głowy.

System NTI to nowoczesna i sprawdzona technologia, zastosowana w leczeniu ok. 1.000.000 pacjentów na świecie. Bardzo skuteczna i szybko odczuwalna poprawa. Urządzenie ergonomiczne, poręczne, lekkie, łatwe do transportu i niedrogie. Metoda jest prosta i bezbolesna. Leczenie nie wymaga żadnych wyrzeczeń, nie utrudnia życia i pracy oraz nie wpływa negatywnie na estetykę.

Szyna NTI to poliwęglanowa matryca dopasowywana natępnie przez stomatologa indywidualnie, dla każdego pacjenta. W odróżnieniu od szyn typu "podkowa", NTI umieszcza się jedynie na górnych siekaczach. Dopasowanie jest bardzo proste i stomatolog wykonuje szynę w trakcie jednej tylko wizyty. Koncepcja NTI opiera się częściowo na odruchu NTI zmniejszającym możliwość zaciskania zębów. System NTI opracowano na podstawie wieloletnich badań naukowych charakteryzujących się ambitnie sformułowanymi warunkami co do planowanych wyników klinicznych (redukcja / wyeliminowanie objawów) oraz założeniem, że szyna ma spełniać wymóg komfortu dla pacjenta, prostoty stosowania oraz łatwości produkcji.

Oprócz zmniejszenia bólu głowy, karku i szczęk możesz spodziewać się też poprawy jakości snu oraz większego rozluźnienia mięśni.