Cennik chirurgia periodontologiczna

Chirurgia periodontologiczna ceny

Cena PLN

Operacja płatowa

Jest to leczenie zaawansowanej paradontozy. W przypadku, kiedy zniszczenia tkanki kostnej przyzębia są duże, lekarz oprócz odsłonięcia i oczyszczenia korzeni zębów wprowadza też materiały kościotwórcze. Dzięki nim zniszczona kość regeneruje się a zęby odzyskują osłonę i podparcie.

450

Kiretaż otwarty 1 ząb

Zabieg wykonywany przy bardzo głębokich kieszonkach dziąsłowych. Lekarz nacina i odsuwa dziąsło, aby odsłonić korzeń zęba. Następnie oczyszcza go z kamienia i tkanki zapalnej a rozcięte dziąsło zszywa.

350

Kosmetyczne wydłużanie koron

Zabieg wykonywany, kiedy dziąsło w zbyt dużym stopniu nachodzi na koronę zęba, co tworzy nieestetyczny efekt. Lekarz usuwa przerost dziąsła, odsłaniając szyjkę zęba, dzięki czemu korona wydaje się być dłuższa i bardziej estetyczna.

800

Gingiwektomia (wycięcie dziąsła) 1 ząb

Jest to plastyka dziąsła. Lekarz usuwa fragment dziąsła, aby spłycić kieszonkę dziąsłową lub gdy za bardzo nachodzi ono na koronę zęba.

220
Przeszczepienie płata podśluzówkowego 700

Zastosowanie membrany MUCODERM

Rozwiązanie stosowane przy pokrywaniu recesji. Jest alternatywą dla przeszczepu z tkanki własnej pacjenta. Lekarz nacina dziąsło i odsłania korzenie zębów, po czym nanosi na nie membranę, a następnie zakrywa ją odchylonym wcześniej dziąsłem i zszywa. Z czasem membrana przemodelowuje się w tkankę własną pacjenta.

2800
Polerowanie korzenia 220
Ablacja kieszonek laserem 170
Usunięcie ziarniny z kieszonek laserem 170

Pokrycie recesji (1 ząb)

Pokrycie odsłoniętej powierzchni korzenia zęba tkanką pobraną z podniebienia pacjenta.

550