Cennik implantologia - implanty zębów

Implantologia ceny

Cena PLN
Wszczepienie implantu  

Konsultacja implantologiczna

Jest to wizyta, podczas której Lekarz implantolog bada stan jamy ustnej pacjenta. Wykonuje potrzebne zdjęcia radiologiczne, a następnie po uzgodnieniu z pacjentem jego oczekiwań, co do funkcjonalności i estetyki nowego uzębienia, przedstawia wszystkie możliwe rozwiązania, jakie można zaproponować w jego przypadku. Po konsultacji implantologicznej, nasz opiekun pacjenta przygotuje dla Państwa indywidualny plan leczenia, przedstawiający dostępne rozwiązania wraz z kosztorysem.

200

Implant Zygome Nobel Biocare

Wprowadzenie implantu Zygoma. Jest to rozwiązanie, stosowane w przypadku rozległego zaniku kości w odcinku bocznym szczęki. Nie wymaga ono odbudowywania kości, przez co całkowity czas leczenia jest znacznie krótszy. 

15500

Implanty ekonomiczne(Alpha bio, Adin, SGS, Dental Solution)

Wprowadzenie implantu, czyli tytanowej śrubki zastępującej korzeń zęba.

2900

Implanty optymalne (Nobel Active,Nobel Replace,Nobel Paralel)

Wprowadzenie najwyższej jakości implantu, tytanowej śrubki, która zastępuje korzeń zęba.

3900

Miniimplanty

Wprowadzenie implantu mniejszego niż tradycyjny. Stosowane w przypadku, kiedy warunki kostne pacjenta nie pozwalają na wykorzystanie implantów standardowej wielkości.

1400

Implant ortodontyczny podniebienny

Umieszczenie implantu w kości. Stosowany w celu cofnięcia zachodzących na siebie zębów przednich lub wyrównania zębów trzonowych.

3300

Implant ortodontyczny

Umieszczenie implantu w kości. Wykorzystywany jest przy leczeniu ortodontycznym, pozwala na precyzyjne przesunięcie zębów. Po zakończeniu leczenia implant jest usuwany.

700

System LODI Locator 3i (2 implanty i proteza) dół

Wprowadzenie implantu węższego niż tradycyjny. Wąski implant daje możliwość wykorzystania go u pacjentów z całkowitym bezzębiem, przy znacznym zaniku kości lub wąskim wyrostku zębodołowym. Rozwiązanie to zakłada wprowadzenie dwóch implantów w kość żuchwy, a następnie zamocowanie na nich specjalnych zatrzasków oraz protezy. Dzięki zastosowaniu zatrzasków, pacjent ma możliwość samodzielnego wyjęcia i włożenia protezy ‘na kliknięcie’.

W przypadku szczęki, wprowadzamy cztery implanty.

5500
( 4 implanty i proteza) góra 9000
Analiza zwarcia łukiem twarzowym z deprogramacją 550
Założenie łącznika  

Indywidualny

Założenie łącznika indywidualnego i korony protetycznej, czyli elementu łączącego implant z nową, przygotowaną w pracowni koroną, imitującą naturalny ząb.

2100

Locator

Założenie łącznika w formie czapeczki. Stosowany jest w rozwiązaniach z protezami wyjmowanymi. Zapewnia bardzo wysoką stabilność protezy, a co za tym idzie komfort pacjenta podczas jej użytkowania.

1800
Łącznik kulowy over denture 1800
Łącznik do belki 1800

Belka Doldera

Przygotowanie i zamocowanie belki. Belka stanowi filar, na którym mamy możliwość zakotwiczyć protezę wyjmowaną. Jest ona mocowana do uprzednio wszczepionych, już zintegrowanych z kością implantów.

3300
Proteza na belce 2200
Wymiana czapki od interlocka 1 szt.- poza zestawem 220

Korony zintegrowane

Przygotowanie i zamocowanie uzupełnienia protetycznego, jakim jest korona scalona z łącznikiem. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo estetyczne, gładkie przejście korony w łącznik oraz jej całkowitą szczelność.

4100
Mosty  
na AuPd 1 ząb 2100
Most brenemark implant bridge 1 punkt  
Licowany akrylem 1800
Licowany kompozytem 2200
Licowany porcelaną 2400
Szablon i diagnostyka Nobel Clinitian / Szablon i diagnostyka  SimPlant 4000
Usunięcie implantu wszczepionego w innym gabinecie 1100

Odsłonięcie implantu 

Proces integracji wszczepionego implantu z kością trwa od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie, kolejnym krokiem do uzyskania pięknego uśmiechu jest odsłonięcie implantu. Lekarz implantolog nacina delikatnie dziąsło i odsłania miejsce, w którym wszczepiony był implant, a następnie zakłada śrubę gojącą. Ma ona za zadanie ukształtować dziąsło pod planowaną koronę protetyczną, dlatego też wystaje ona nieco ponad dziąsło.

550
Przygotowanie wyrostka osteotomami/ rozszczep wyrostka 1100
Zastosowanie membrany resorbowalnej 1700
Zastosowanie membrany nieresorbowalnej 3900
Pobranie materiału kostnego 550

Metoda PRP, PRF

Zarówno osocze (PRP) jak i fibryna bogatopłytkowa (PRF) są preparatami krwiopochodnymi, zawierającymi skoncentrowane płytki krwi. Pobieramy je z krwi własnej pacjenta. Materiały te wykorzystujemy przy zabiegach chirurgicznych. Przyspieszają one proces gojenia, stymulują wzrost kości oraz tkanek miękkich. Przed rozpoczęciem zabiegu chirurgicznego pobieramy od pacjenta krew ze zgięcia łokciowego. Następnie probówka z krwią jest umieszczana w wirówce i odwirowana w odpowiedni sposób, w zależności od tego, który z materiałów chcemy uzyskać. Materiał powstały po odwirowaniu będzie wykorzystany przez lekarza podczas zabiegu.

1100

Podniesienie dna zatoki otwarte

Jest to zabieg wykonywany, kiedy planujemy wszczepienie implantu w odcinku bocznym szczęki, ale warunki kostne pacjenta na to nie pozwalają. Kości jest zbyt mało, lub jest ona złej jakości. Metoda otwarta polega na utworzeniu otworu w kości otaczającej zatokę, przez który chirurg ma możliwość dostać się do niej i wprowadzić w to miejsce materiał kościozastępczy, aby unieść jej dno. W ten sposób uzyskujemy ‘’grubszą” kość, a co za tym idzie – możliwość wprowadzenia implantu odpowiedniej długości. Metoda ta stosowana jest, kiedy potrzebujemy unieść zatokę w znacznym stopniu.

5500

Podniesienie dna zatoki zamknięte

Zabieg wykonywany, kiedy potrzebujemy podnieść dno zatoki jedynie o 1-3mm. Jest znacznie mniej inwazyjny, niż w przypadku metody otwartej oraz stwarza możliwość jednoczesnego wprowadzenia implantu. Chirurg nawierca otwór w miejscu planowanego wszczepienia implantu, dostaje się przez niego do zatoki, a następnie unosi ją wprowadzając materiał kościozastępczy.

2800
Implant czasowy 450
Korona czasowa z poziomu implantu 450
Korona czasowa z poziomu łącznika 220
Łącznik czasowy 550
Zastosowanie preparatu z czynnikami wzrostu kości 2800
Zastosowanie płytek do osteosyntezy 1100
Zastosowanie RING Graffu autogennego 2200
Odbudowa kości przy pomocy indywidualnych przeszczepów 5500
Zastosowanie Rind Guaffu z kości z banku kosci 2200
Zastosowanie Ring Guaffu z kosci wolowej 2800
Przeszczep kości z talerza biodrowego 4500
Rozszczepienie wyrostka z piezo 1700
Repozycja nerwu żuchwowego 9000
Szablon chirurgiczny 2200

Masywna odbudowa w odcinku bocznym żuchwy z mem. wzm. tytanem

10000