Cennik Gabinety Stomatologiczne Kordent

RODZAJ ZABIEGU Cena PLN

Okresowe badanie stomatologiczne

Jest to przegląd stomatologiczny, czyli badanie stanu uzębienia. Zalecamy wykonywanie takiego przeglądu co pół roku, aby możliwie wcześnie wykryć wszelkie zmiany chorobowe i podjąć leczenie.

80
Znieczulenie do zabiegu 70

Znieczulenie do zabiegu wondem

Wand jest sterowanym komputerowo systemem do podawania znieczuleń miejscowych. Urządzenie dobiera odpowiednie ciśnienie oraz ilość znieczulenia, a następnie stopniowo je dawkuje, co pozwala na jego bezbolesną aplikację. Taka metoda znieczulania jest znacznie bardziej przyjazna pacjentowi.

80
Znieczulenie przewodowe 80

Znieczulenie powierzchniowe

Nałożenie na powierzchnię śluzówki żelu znieczulającego.

30
Konsultacja lekarska, ustalenie kosztów leczenia  200

Wizyta adaptacyjna

Jest to wizyta mająca na celu oswojenie dziecka z gabinetem stomatologicznym. Podczas wizyty lekarz pokazuje dziecku urządzenia, którymi pracuje. Bawimy się dmuchawką, jeździmy fotelem w górę i w dół. Na koniec lekarz wykonuje przegląd uzębienia dziecka i przedstawia jego stan oraz ewentualne zalecenia opiekunowi.

120

 

 

 

Badanie histopatologiczne

Pobieramy materiał ze zmian chorobowych np. torbieli a następnie odsyłamy go do laboratorium, aby stwierdzić, jakiego rodzaju są to zmiany oraz czy są one złośliwe.

390
   
   
Wymaz genetyczny pełen 1000

Wymaz genetyczny PET

Jest to badanie wykrywające obecność patogenów wywołujących chorobę przyzębia (paradontozę). Higienistka stomatologiczna pobierze próbki z kieszonek dziąsłowych pacjenta, które zostaną odesłane do laboratorium. Jeśli test wykaże obecność bakterii chorobotwórczych, lekarz stomatolog przedstawi Państwu dostępne możliwości leczenia.

660

Narkoza

 
Sedacja pierwsza godzina 1100
Każda kolejna do uzgodnienia z anastezjologiem 700

 

Rentgen

 
Zdjęcie zębowe 50
Pantomogram 120
Telerentgenogram 120
Zdjęcie zatok obocznych nosa 120
Zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych 120
Tomografia całość 380
Tomografia jednego zęba 120
Tomografia szczęka lub żuchwa 300
Tomografia ćwiartka 170