Cennik Periodontologia

Periodontologia ceny

Cena PLN

Instruktaż higieny

W czasie wizyty higienistka stomatologiczna zaprezentuje jak prawidłowo dbać o zęby, aby ich czyszczenie było jak najbardziej efektywne. Omówione zostaną kwestie takie jak odpowiednia technika szczotkowania dobrana indywidualnie do uzębienia pacjenta, wskazówki dotyczące rodzaju szczoteczki, pasty, płynów do płukania czy dodatkowych akcesoriów.

110

Pakiet higienizacji

Usunięcie kamienia nazębnego, piaskowanie, polerowanie oraz fluoryzacja. Zalecamy wykonywanie tego zabiegu przynajmniej raz na pół roku, w celu utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej.

350

Piaskowanie zębów + polerowanie

Zabieg piaskowania zębów z polerowaniem wykonuje higienistka stomatologiczna. Ma on na celu usunięcie osadów i przebarwień zębów za pomocą specjalnego piasku stomatologicznego.

190

Płukanie kieszonki dziąsłowej + lek

Kieszeń dziąsłowa to przerwa powstała między brzegiem dziąsła a zębem. Gromadzą się w niej osady i kamień, co powoduje powstawanie stanu zapalnego. W czasie wizyty higienistka stomatologiczna dokładnie oczyści to miejsce oraz zaaplikuje środek łagodzący ból.

150

Kiertaż zamknięty (3-4 zęby)

Zabieg, którego celem jest oczyszczenie kieszonek dziąsłowych z osadów i kamienia. Wykonuje go higienistka stomatologiczna. Odsłania korzeń zęba, na którym zgromadził się kamień a następnie usuwa go za pomocą specjalnego narzędzia.

300

Szynowanie zębów

W wyniku chorób przyzębia, zęby tracą stabilność i stają się rozchwiane. Aby zapobiec pogłębianiu się tego problemu wykonujemy szynowanie zębów, czyli połączenie ich ze sobą za pomocą materiału kompozytowego (tego samego, który wykorzystujemy przy wypełnieniach ubytków) lub taśmą z włókna szklanego. Zęby łączone są ze sobą od strony podniebiennej lub językowej, dlatego też połączenie jest niewidoczne.

400

Szyna relaksacyjna (NTI, twarda)

Jest to rozwiązanie stosowane, kiedy pacjent ma skłonności do zgrzytania zębami, zbyt mocnego zaciskania ich oraz w przypadku bruksizmu lub nieprawidłowego działania stawu skroniowo-żuchwowego. Szyna ma za zadanie zredukować napięcie mięśni i zmniejszyć dyskomfort pacjenta. W czasie wizyty lekarz pobiera od pacjenta wyciski i przekazuje je pracowni protetycznej, w której zostanie przygotowana indywidualna, idealnie dopasowana szyna. 

800
Szyna relaksacyjna oparta na analizie łukiem twarzowym 1000
Płukanie metronidazolem 70
Aplikacja nystatyny 70

Dezynfekcja kieszeni laserem 1 ząb

Jest to zabieg polegający na oczyszczeniu kieszonek dziąsłowych z płytki nazębnej oraz tkanek zapalnych, a następnie ich zdezynfekowanie. Wykorzystanie lasera pozwala na dezynfekcję nawet bardzo głębokich kieszonek oraz wspomaga regenerację przyzębia.

110

Biomodulacja gojenia laserem

Zabieg mający na celu przyspieszenie procesu gojenia, aplikując w miejsce urazu światło lasera. Do zabiegu wykorzystujemy laser Fotona LightWalker, który gwarantuje najlepsze efekty, bezpieczeństwo oraz komfort pacjenta.

150
Polerowanie powierzchni stycznych poddziąsłowych 100
Likwidowanie nawisów starych wypełnień 100