Cennik stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza ceny

Cena PLN

Wypełnienie kompozytowe (zęby stałe, zęby mleczne)

Usunięcie próchnicy zęba oraz wypełnienie powstałego ubytku materiałem kompozytowym.

210-350

Odbudowa zęba kompozytem

Odbudowa ubytków zęba w obrębie szkliwa z wykorzystaniem materiału kompozytowego.

450-550

Odbudowa zeba Enamel

Jest to odbudowa ubytków w obrębie szkliwa. Ubytek zostaje wypełniony specjalnym, bardzo estetycznym materiałem, który niczym nie różni się od naturalnego szkliwa zęba. Ma ten sam połysk, a granica wypełnienia pozostaje niewidoczna.

600-700

Estetyczna odbudowa zęba, licowanie kompozytem, zmiana kształtu zęba

Zabieg poprawienia estetyki zęba. Daje możliwość odbudowania niewielkich uszkodzeń, zlikwidowania zbyt dużych, nieestetycznych przerw między zębami czy przebarwień. Wymaga jedynie niewielkiej preparacji zęba, czyli zmniejszenia jego powierzchni, aby po wykonaniu odbudowy ząb wciąż wyglądał naturalnie.

900

Opatrunek (fleczer)

Wypełnienie tymczasowe, które ma na celu osłonięcie wnętrza zęba przed czynnikami zewnętrznymi.

100

Opatrunek biologiczny - tlenek cynku

Jest to tymczasowy opatrunek, który wywołuje cofanie się procesu próchnicowego na dnie ubytku. Stosowany jest przy leczeniu rozłożonym w czasie, do zabezpieczenia zęba, do czasu kolejnej wizyty.

120

Opatrunek twardy glasjomer

Opatrunek twardy glasjomer to tymczasowe wypełnienie ubytku materiałem długotrwale uwalniającym fluor.

160

Leczenie nadwrażliwości zębiny (jeden ząb)

Zwiększona wrażliwość zębiny objawia się reakcją bólową na zimno, ciepło, pojawia się przy szczotkowaniu zębów, czy spożywaniu słodkich pokarmów. Najczęściej spowodowana jest odsłonięciem kanalików zębinowych. W czasie wizyty lekarz zastosuje preparat zamykający te kanaliki lub wypełni ubytki w szkliwie materiałem kompozytowym.

90

Fluoryzacja

Celem zabiegu jest zapobieganie powstawaniu próchnicy oraz poprawa jakości szkliwa zębów. Higienistka stomatologiczna nałoży na zęby lakier lub piankę o wysokim stężeniu fluoru. Przed zabiegiem fluoryzacji zęby muszą być dokładnie wyczyszczone z wszelkich osadów, dlatego też najkorzystniejszym dla Pacjenta jest wykonanie całego pakietu higienizacji, w którego skład prócz fluoryzacji wchodzi też usunięcie kamienia nazębnego, piaskowanie i polerowanie zębów.

140

Lakowanie (jeden ząb)

Zabezpieczenie nierównych, porowatych powierzchni zęba specjalnym lakierem. Dzięki temu w bruzdach zęba nie gromadzi się płytka nazębna, co zapobiega powstawaniu próchnicy.

70

Lapisowanie (pokrywanie zębów mlecznych związkami srebra - 4 zabiegi)

Pokrycie zębów mlecznych związkami srebra, które hamują rozwój próchnicy.

160

Wybielanie zęba martwego (każda wizyta)

Ząb martwy ciemnieje od środka, dlatego też wymaga umieszczenia preparatu wybielającego w jego wnętrzu. Lekarz stomatolog otwiera ząb, zabezpiecza przeleczone kanały odpowiednim materiałem, a następnie aplikuje preparat wybielający i zamyka ząb tymczasowym opatrunkiem. Preparat jest wymieniany aż do uzyskania pożądanego efektu, po czym ząb wypełniany jest materiałem kompozytowym.

110

Wybielanie zębów domowe

Wybielanie za pomocą nakładek, które przygotowane zostaną specjalnie dla Państwa w pracowni protetycznej. W zestawie z nakładkami otrzymują Państwo trzy strzykawki preparatu do wybielania oraz instruktaż higienistki stomatologicznej, z wyjaśnieniem jak prawidłowo przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, biorąc pod uwagę to, jaki efekt chcielibyśmy uzyskać. 

800

Wybielanie zębów w gabinecie lampą (trzy sesje)/laserem

Wybielanie z użyciem lampy Beyond. Zabieg wykonuje higienistka stomatologiczna. Zaczynamy od ustalenia początkowego odcienia zębów pacjenta, aby móc go porównać z efektem końcowym. Następnie higienistka przygotowuje pacjenta do zabiegu, zabezpieczając jego dziąsła specjalnym żelem. Kolejny etap to nałożenie preparatu wybielającego na zęby i aktywowanie go przy użyciu światła lampy Beyond. Zabieg podzielony jest na trzy sesje.

1000/1200

Uzupełnienie do wybielania domowego

Dwie strzykawki preparatu wybielającego, do samodzielnego wybielania zębów z użyciem nakładek.

300

Szyna wybielająca

W czasie wizyty pobierane są wyciski, na podstawie których pracownia protetyczna przygotuje indywidualną szynę do wybielania zębów.

550

Biżuteria nazębna złota

Jest to niewielka ozdoba zęba o dowolnym, wybranym przez pacjenta kształcie. Przyklejana jest do zęba za pomocą materiału światłoutwardzalnego. Zabieg jest bezbolesny, całkowicie bezpieczny i nie wymaga ingerencji w szkliwo zęba. Ozdoba utrzymuje się na zębach nawet kilka lat. Jeżeli jednak pacjent chce ją usunąć wcześniej można to zrobić w dowolnym momencie w gabinecie stomatologicznym.

600
Biżuteria nazębna Swarovski 220

Zniesienie nawisów 2-3 zębów

Nawis to wypełnienie wykonane na powierzchni stycznej zęba, ale odstające poza jego kontur. Wypełnienie takie haczy podczas nitkowania zębów, a w jego miejscu gromadzi się jedzenie i bakterie, co skutkuje odczuwaniem bólu, powstawaniem próchnicy i zapaleniami dziąseł. Lekarz likwiduje nawisy wyrównując wypełnienie tak, aby gładko przechodziło w dalsze tkanki zęba.

110