Systemy Implantologiczne w Polsce i na świecie

Na świecie istnieje około sześciuset trzydziestu systemów implantologicznych. Co roku 30 % z nich znika i pojawiają się nowe.

W Polsce stosowanych jest obecnie około trzydziestu systemów. Na własne potrzeby możemy podzielić je na systemy ogólnoświatowe, regionalne, lokalne. Najbardziej znane systemy implantologiczne takie jak Nobel Biocare, 3i Biomet, Strauman, Astra Tech są znane na całym świecie, mają największe doświadczenie, ale i są najdroższe.

Systemy regionalne, obecne w paru krajach, są systemami dobrymi, lecz trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wszędzie znajdziemy gabinety, które będą mogły nam pomóc w sytuacjach awaryjnych. Systemy lokalne swym zasięgiem obejmują 1-2 kraje, często są wytworem jednego ośrodka klinicznego. Państwo jako pacjenci musicie zdecydować, który z systemów wybierzecie. Po najechaniu kursorem na logo wybranej firmy proszę kliknąć, pojawią się dodatkowe informacje dostarczone przez dana firmę. Jeśli takowych nie ma oznacza to, że albo informację te pojawią się w niedługim czasie albo firma nie jest zainteresowana zaprezentowaniem się przed państwem.

biomet 3i.jpg

Lifecore Dentalmaly.jpg

strauman.jpg

astra

nobel

AlphaBio

mis

Neoss

thommen medical

biohorizons

camlog

stergold

Zimmer

osteoplant

semados